23 Haziran 2016 Perşembe

Dalga Boyu

" Bugünün neyi eksik biliyor musun ? Çok durgun. Haz alamıyorsun hayattan. Huzur arıyor ya herkes. Bulduklarında kaçıyorlar. Ne istediğini bilmiyor bunlar. Ya şimdi dönüp baktığın zaman niye böyle olduğunu anlayabiliyorsun. Çocuklar ölmediği zaman rahat yok insanlığa. Her şey yolunda gitmemeli. Polisinde canı sıkılıyor. Aksiyon arıyor herkes. Patlayan bombalar falan. İşte bu yüzden aşık olmaya çabalıyoruz ya. Tertemiz aksiyon. Bir düşünsene rahatın yerinde kafan bomboş iken bir anda geçmişten gelen birine ya da yolda gördüğün birine aşık oluyorsun. Ya da önceden aşık olduğunu bırakıyorsun kendine acı çektiriyorsun. Rahat batıyor bize. İnsanlığa. Bir dostum vardı bana insan hayvanı derdi. Hayvan bu kadar salak değil abi. Sezarın hakkı sezara. Aman siktir et bu işleri. Şu limanın orada sosisli mi yesek ? "

Büfeye geçiş.

" Bak aslında merak ettiğim bir şey var. Bu hardal niye bu kadar acı ? Kimyasal bomba etkisi yaratıyor ağzımda. Acı demişken hani sana bahsetmiştim ya az evel hani insana huzur yaramıyor. Heh bu hardalda bu sosisliye gitmiyor. Benimde bu dünyaya pek gittiğimi söyleyemeyeceğim. Ya o bu değilde sanırım ben küllerimden bir şeyleri diriltiyorum. Ne olduğunu tahmin edebiliyorum. Göğüs kafesimde az bi sıkışma var. Umarım hardalın etkisidir. Yoksa halimiz duman. Yani benim halim duman sende yancım olarak bir tutam sanada bırakırım merak etme. Ha bu arada ben geziyi özledim. Benim bir şeyler yapasım var gel gidip birer bira içelim. "


Bara Geçiş

" Demir gibi biraymış be! Bu sıcakta bu bira insanın içini coslatmıyor mu ama ? Heh. Nerede kalmıştık. Hardallı mardallı bir şeyler diyordum sana. Şimdi unut o hardal mevzusunu. Şu tuzlu fıstık gibi olalım diyorum. Biri gelse kabuğumuzu soysa lan bi dur gülme kıyafetlerden bahsetmiyorum. Biri gelse kabuğumuzu soysa tüm yargıları kaldırsa. Çırılçıplak duygularla sarılsak ona. Yok bu böyle olmayacak. Ya kardeşim bi bira daha verir misin ? "

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder